Fleadh Cheoil Chorcaí 2017 (2)

Fleadh Cheoil Chorcaí 2017

Competition Results

Updated Sunday - 7pm

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Aisling Martin, CCÉ, Na Duglaise

2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Fiachra O'Donnchadha, CCÉ, Baile Núis

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Aoife Nic Charthaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Chronáin

2nd Aine Ní Bhuachalla, CCÉ, Chronáin

rec Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Sean Patrick Murphy, CCÉ, Glanmire

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

2nd Anthony O'Sullivan, CCÉ, Skibbereen

3rd Micheal Ó Conroi, CCÉ, Béal Átha an Spidéal

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Art Marron, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd TJ Buckley, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Ciarán Mac Curtáin, CCÉ, Chronáin

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart

2nd Seán Mac Curtáin, CCÉ, Chronáin

rec Cian O Dálaigh, CCÉ, Chronáin

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Philip Shine, CCÉ, Seipeál na Carraige

2nd Maighréad Ní Luasa, Screathan, Cúil Aodha, Co Chorcaí

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Áine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Darragh O Muineacháin, CCÉ, Chronáin

rec Maggie Ní Bhuachalla, CCÉ, Baile Núis

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Oisín Ó Gráda, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Ailis Ní Coiléan, CCÉ, Béal Átha an Spidéal

rec Cian O Brudair, CCÉ, Craobh Chrónáin

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Emma Ní Mhuineacháin, CCÉ, Chronáin

2nd Liam Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Eibhlin ni Mhainnin, CCÉ, Na Duglaise

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Darragh O Muineacháin, CCÉ, Chronáin

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Art Marron, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Dónal O' Buachalla, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Emma Ní Mhuineacháin, CCÉ, Chronáin

2nd Aíne Ní Bhuachalla, CCÉ, Chronáin

rec Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí

2nd Muireann Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Eoin Maguire, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

3rd Rory Kingston, CCÉ, Skibbereen

 

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)

1st Cathal O Ghealbháin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin

 

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Tómas Ó Pámier, CCÉ, Skibbereen

2nd Alex Black, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Aindreas O Coileáin, CCÉ, Skibbereen

 

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Stephen Desmond, CCÉ, Na Duglaise

2nd Áine Ní Chaoimh, CCÉ, Skibbereen

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Thiha Ní Chéarnaigh Ní Shúilleabháin, CCÉ, Cluain Chreadhail

2nd Róisín Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Sean O Eachthigheirn, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Grainne Ni hEachtighearn, CCÉ, Eochaill

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

rec Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Cormac O hAnluain, CCÉ, Chronáin

2nd Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Siobhán ní Fhlaitheartha, CCÉ, Chronáin

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st Maria Munnelly, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Fergus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Hugh Thompson, Ballinatrilla, Churchtown, Mallow, Co Cork

rec Áine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Naoise Ó Mearain, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Oisín Ó Síocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Molly Ní Ghráda, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Muireann Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Kellianne Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

rec Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Aoife Ní Eaghthigheirn, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Alana Ni Ríordáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Abaigeal Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Rachel O' Connor ( Rachel Ní Chonchuir), CCÉ, An Ráth

2nd Tríona Ní Niathaín, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Síomha Ní Mhearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st Aoife Blake, Donovan's Road, Cork City

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st John Lyons, CCÉ, Aghinagh

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Seán O Deiseach, CCÉ, Baile Núis

2nd Greg Loicid, CCÉ, Na Duglaise

rec Sean O Eachthigheirn, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Eoin O Tornóir, CCÉ, Chronáin

2nd Saoirse Ní Chonghaile, CCÉ, Skibbereen

rec Liam O Muineachin, CCÉ, Chronáin

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Tómas Ó Pámier, CCÉ, Skibbereen

2nd Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

rec Aaron O'Flynn, CCÉ, Skibbereen

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Seán O Deiseach, CCÉ, Baile Núis

2nd Greg Loicid, CCÉ, Na Duglaise

rec Sean O Eachthigheirn, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Saoirse Ní Chonghaile, CCÉ, Skibbereen

2nd Diarmuid Mac An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Tómas Ó Pámier, CCÉ, Skibbereen

2nd Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

rec TJ Willis, CCÉ, Chronáin

 

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

rec Liam O Cinneide, CCÉ, Na Duglaise

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Eimear McCarthaigh, CCÉ, Skibbereen

2nd Eibhlín Ni Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

rec Caoimhín Mac Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Diarmuid O Croinín, CCÉ, Chronáin

rec Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Chantelle Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

2nd Aindreas O Coileáin, CCÉ, Skibbereen

rec Gemma Ni Riagáin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Hannah Ní Choiléan, CCÉ, Skibbereen

2nd Áine Ní Chaoimh, CCÉ, Skibbereen

 

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

 

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Art Marron, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart

2nd Cian O Dálaigh, CCÉ, Chronáin

rec Darragh O Tuama, CCÉ, Chronáin

 

13D Mileoidean / Melodeon (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st Vy Ha Ní Laoighre, CCÉ, Chronáin

 

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Fionn O hAnluain, CCÉ, Chronáin

2nd Diarmuid Mac An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Lily Nic Giolla Eoin, CCÉ, Baile Núis

 

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

2nd Liam Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Chronáin

 

14D Rogha Gléas / Miscellaneous (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Eamon Ó Mhurchú, Rossacon, Newmarket, Co Cork

3rd Brian Byrne, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Aoife Ní Mathúna, CCÉ, Chloich na Coillte

2nd Caoimhín Mac Amhlaoibh, CCÉ, Chronáin

rec Maighréad Ní Chadhlaigh, CCÉ, Baile Núis

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Fionn O hAnluain, CCÉ, Chronáin

2nd Alana Ni Ríordáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Diarmuid O Croinín, CCÉ, Chronáin

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Chantelle Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

2nd Eibhlin ni Mhainnin, CCÉ, Na Duglaise

rec Darragh O Tuama, CCÉ, Chronáin

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Hannah Ní Choiléan, CCÉ, Skibbereen

2nd Brian Byrne, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Seán O Deiseach, CCÉ, Baile Núis

2nd Rían McCarthy, CCÉ, Baile Núis

rec Kevin Duffy, CCÉ, Skibbereen

 

16B Bodhrán (12-15)

1st Daniel Coughlan, CCÉ, Skibbereen

2nd Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis

rec Eoghan Macamhlaidh, CCÉ, Skibbereen

 

16C Bodhrán (15-18)

1st Conchúr O Dálaigh, CCÉ, Chronáin

 

16D Bodhrán (O18)

1st Séamus O' Linecháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

2nd Séan Ó Hargáin, 11 Powercourt, Mallow, Co Cork

rec Brian Byrne, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Seán O Deiseach, CCÉ, Baile Núis

2nd Rían McCarthy, CCÉ, Baile Núis

rec Aoibheann Ní Drisceoll, CCÉ, Baile Núis

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Brian Ó Cearrúil, CCÉ, Chloich na Coillte

2nd Eoghan Macamhlaidh, CCÉ, Skibbereen

rec Daniel O Conraoi, CCÉ, Na Duglaise

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Feagus Mac Craith, CCÉ, Craobh Chrónáin

2nd Aindreas O Coileáin, CCÉ, Skibbereen

rec Meadhbh Ni Cheallachain, CCÉ, Na Duglaise

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Drums (O18)

1st Ciarán De Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

2nd Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Eimear Ní Chéilleachair, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

3rd Maighréad Ní Chadhlaigh, CCÉ, Baile Núis

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Órla Ní Bheichnéir, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Leah Ní Mhurchú, CCÉ, Chronáin

rec Alannah Nic Dhomhnaill, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st Roisin Ni Dhonnchu, CCÉ, Carrigdhoun

 

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st Fergus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Hugh Thompson, Ballinatrilla, Churchtown, Mallow, Co Cork

rec Aine Teape, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Oisín Ó Siocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st Muireann Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Áine Teape, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

2nd Lisa Neild, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

3rd Ciara Fitzgibbon, CCÉ, Uí Mac Choille

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Caoimhe Ní Chuinn, CCÉ, Skibbereen

2nd Orlagh Ní Mhathuna, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

rec Katelyn Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Molly McQueen, CCÉ, Skibbereen

2nd Cáit Ní Áirt, CCÉ, Skibbereen

rec Eibhlin ni Mhainnin, CCÉ, Na Duglaise

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Micheál O' Draighneain, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

rec Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

rec Alana Ni Ríordáin, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

 

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Cáit Ní Áirt, CCÉ, Skibbereen

2nd Kaitlin Towe, CCÉ, Na Duglaise

rec Eibhlin ni Mhainnin, CCÉ, Na Duglaise

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Kellianne Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

rec Ciarán Mac an Bháird, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Abageal Walsh, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Tríona Ní Niathaín, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

2nd Síomha Ní Mhearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Avril Mulcahy, Cloverhill, Ballymartle, Riverstick, Co Cork

 

22D Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (O18)

1st Roisin Ni Dhonnchu, CCÉ, Carrigdhoun

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Fergus Walsh, Seán Aheren, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

2nd Meadhbh Ní Chathasaigh, Róisín Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Aisling Martin, Roisin Martin, CCÉ, Na Duglaise

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Libby O'Brien, Alana Ni Ríordáin, CCÉ, Béal Atha an Spidéal

rec Meadhbh Nic Charthaigh, Aoife Nic Charthaigh, CCÉ, Aghinagh & Niall Ó Cathasaigh

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Kate Ní Shé, Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Conchúr O dálaigh, Cormac O hAnluain, CCÉ, Chronáin

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Shane Scanlon, Tom Palmer, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh & An Sciobairín

2nd Pola Ni Chonraoi, Fiona Ni Chinneide, CCÉ, Na Duglaise

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, Róisín Ní Mhurchú, Eimear ní Chéilleachair, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Darragh O Muineacháin, Eoghan O Muineacháin, Colm O Riordáin, CCÉ, Chronáin

rec Fergus Walsh, Seán Aheren, Ciaran Desmond, CCÉ, Béal Atha an Spidéal, CCÉ Douglas

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Kate Ní Shé, Emily Coffey, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Roisin Martin, Aisling Martin, Siofra Towe, CCÉ, Na Duglaise

rec TJ Buckley, Adele Ní Mhurchú, Orlaith Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Emma Ní mhuineachin, Siobhán Ní Fhlaitheartha, Sean mac Curtáin, CCÉ, Chronáin

2nd Davina Ní Chonghaile, Molly McQueen, Saoirse Ní Chonghaile, CCÉ, Skibbereen

rec Cian O dálaigh, Conchúir O Dálaigh, Cormac O hAnluain, CCÉ, Chronáin

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Ciaran French, Mary Therese Coughlan, Helen Coughlan, CCÉ, Skibbereen

2nd Liam O Cinneide, Anne O'Donoghue, Enda Leavy, CCÉ, Na Duglaise

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis

2nd Ceoltoiri Farraigí, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Crossfields, CCÉ, Chronáin

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Crossfields, CCÉ, Chronáin

2nd CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis

3rd Banna Ceili Na Duglaise, CCÉ, Na Duglaise

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Crossfields, CCÉ, Chronáin

2nd Cois Alla Ceilí band, CCÉ, Chronáin

3rd Banna Ceili Na Duglaise, CCÉ, Na Duglaise

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Cnoc an Fholair Ceili Band, Western Road, Co Cork

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Ceoltóirí Realta, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

2nd Ceoltoirí Mhuscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

3rd CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Ceoltoirí Mhuscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Ceoltóirí Chronáin, CCÉ, Chrónáin

rec CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st Ceoltóirí Chrónáin, CCÉ, Chrónáin

2nd Ceoltoiri Na Mara, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

3rd Uí MacChoille Branch Grupai Ceoil, CCÉ, Uí Mac Choille

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Ceoltoirí Mhuscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Solás, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

3rd Grupa Cheoil na Duglaise, CCÉ, Na Duglaise

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Eibhlín Ni Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

rec Orlaith Ní Loingsigh, Liscarrigane, Baile Mhíc Íre, Co Chorcaí

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Órla Ní Bheichnéir, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

rec Éabha Nic Dhomhnaill, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Maebh Ní Dhuinnín, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

rec Davina Ní Chonghaile, CCÉ, Skibbereen

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Danielle Ní Cheilleachair, CCÉ, Lachtaín Naofa

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Bóithrín an Bharraigh, Mainistir Fhear Maí, Co Chorcaí

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

2nd Liam O Cinneide, CCÉ, Na Duglaise

 

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Cáit Ni Shuilleabháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

2nd Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa

3rd Aoife Ni Riordain, CCÉ, Chronain

 

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Máiread Ni Mhuineacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

2nd Jayne Harrington, CCÉ, Chronain

3rd Erin ni hIci, CCÉ, Chronain

 

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Leah Ni Mhurchu, CCÉ, Chronain

2nd Cait Ni hIci, CCÉ, Chronain

rec Caoimhe Ni Chronin, CCÉ, Chronain

 

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st Roisin Ni Dhonnchu, CCÉ, Carrigdhoun

2nd Mairéad Ní Chiaraigh, CCÉ, Craobh Bheanntraí

rec Gobnait Ní Chrualaoí, CCÉ, Lachtaín Naofa

 

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Muiris Buttimer, CCÉ, Dúnmaonmhuí

 

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis

2nd Robert Dunne, CCÉ, Chrónáin

 

34C English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (15-18)

1st Caoimhin O Conchubhair, CCÉ, Chronain

 

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

2nd Liam O Cinneide, CCÉ, Na Duglaise

rec Jeremiah Buckley, Rathgire, Midleton, Co Cork

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Kellianne Ní Frinnseach, CCÉ, Skibbereen

2nd Maise O'Callaghan, CCÉ, Béal Átha an Spidéal

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Nell McCarthaigh, CCÉ, Skibbereen

2nd Amy Harte, CCÉ, Skibbereen

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

2nd Fiachra O Croinin, CCÉ, Na Duglaise

rec Eibhlin O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

 

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st Aisling Allan, CCÉ, Na Duglaise

2nd Siobhan De Cogain, CCÉ, Na Duglaise

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Anna Collins, CCÉ, Skibbereen

2nd Tomas Breathnach, CCÉ, Na Duglaise

rec Amy Harte, CCÉ, Skibbereen

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Siobhán Ní Dhonnabháin, CCÉ, Skibbereen

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

 

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Caitríona Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

 

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any Age)

1st Dic Béimis, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Diarmuid Kelleher, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

rec Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa

 

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Art Marron, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

2nd Leah Ni Mhurchú, CCÉ, Chronáin

rec Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

 

48A Rince ar an Sean-Nós (Faoi 12)

1st Molly Herlihy, CCÉ, Sliabh Luachra

2nd Meabh Ni Bhuachalla, CCÉ, Sráid an Mhuilinn

 

48B Rince ar an Sean-Nós (12-15)

1st Cian O Bruadair, CCÉ, Chronain

2nd Roisin Ni Dhalaigh, CCÉ, Chronain

 

48C Rince ar an Sean-Nós (15-18)

1st Aindreas O Coileáin, CCÉ, Skibbereen

 

48D Rince ar an Sean-Nós (O18)

1st John Crowley, CCÉ, Gleann Garbh

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Cormac Ó Murchu, CCÉ, Ceol Coolroe

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Iseult Ní Riordán, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Sinead Ni Rinn, CCÉ, Na Duglaise

Q Caoimhe Breathnach, CCÉ, Baile Núis

Q Renato Ó Loingsigh Lopo, CCÉ, Craobh Bheanntraí

Q Caitriona De Cogain, CCÉ, Na Duglaise

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Fiachra O'Donnchadha, CCÉ, Baile Núis

Q Cathal Ó Murchu, CCÉ, Ceol Coolroe

Q Áine Ní Ainifein, CCÉ, Ceol Coolroe

Q Sorcha Nic Carthaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Oisín Ó Siocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

Q Sinead Ní Mhurchu, CCÉ, Ceol Coolroe

Q Katie Magnier, CCÉ, Na Duglaise

Q Lily Nic Giolla Eoin, CCÉ, Baile Núis

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

Q Liam Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Caitríona Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Tomas O Mainnin, CCÉ, Na Duglaise

Q Daithí Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Muiris Buttimer, CCÉ, DunmaonmhuI

2nd Anthony O'Sullivan, CCÉ, Skibbereen

3rd Caitriona De Cogain, CCÉ, Na Duglaise

 

50B Storytelling (12-15)

1st Diarmuid O cróinín, CCÉ, Chronain

2nd Shannon Buttimer, CCÉ, Dunmaonmhuí

rec Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa

 

50C Storytelling (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

50D Storytelling (O18)

1st Ciarán Ó Donnabháin, CCÉ, Skibbereen

2nd Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa

rec Dónal Ó Corcora, CCÉ, Cill Bheoláin

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Sinead Ni Rinn, CCÉ, Na Duglaise

2nd Caoimhe Breathnach, CCÉ, Baile Núis

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Cian Breathnach, CCÉ, Baile Núis

 

51C Scéalaíocht (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

51D Scéalaíocht (O18)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa

2nd Dic Béimis, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh

 

4G Feadóg / Whistle (Faoi 9)

Q Katie Crowley, CCÉ, Béal Átha an Spidéal

Q Finín Ó Conaill, CCÉ, Lachtaín Naofa

Q Hannah Armitage, CCÉ, Na Duglaise