Fleadh Cheoil Chorcaí 2017 (3)

1A Fidil / Fiddle (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Emma ní cheallaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Sarah Ní Cheallaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

1B Fidil / Fiddle (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Lily Nic Giolla Eoin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Meadhbh McCarthy, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

1C Fidil / Fiddle (15-18)

1st Leah Ni Mhurchu, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Chantelle French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Áine Ní Bhuachalla, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

1D Fidil / Fiddle (O18)

1st Caitríona Ní Luasa, Cúil Aodha, Maighchromtha, Corcaigh

2nd Sean Murphy, CCÉ, Gleann Maghair, Corcaigh

 

2A Bosca Ceoil / Button Accordion (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

2nd Joseph Collins, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Darragh mac giolla Pádraig, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

2B Bosca Ceoil / Button Accordion (12-15)

1st Art Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Tj Buckley, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Aoife Ní Thornóir, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

2C Bosca Ceoil / Button Accordion (15-18)

1st Seán Mac Curtáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge

rec Cian O Dalaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

2D Bosca Ceoil / Button Accordion (O18)

1st Gearóid Ó hAnnluain, Malla, Corcaigh

2nd Maighréad Ní Luasa, Cúil Aodha, Maighchromtha, Corcaigh

rec Philip Shine, CCÉ, Seipeal na Carraige, Corcaigh

 

3A Feadóg Mhór / Flute (Faoi 12)

1st Jennifer Ní Bhuachalla, CCÉ, Cill Mhín, Corcaigh

2nd Éilis Nield, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Oisín O Conchubhair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

3B Feadóg Mhór / Flute (12-15)

1st Cian Ó Bruadair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Colm Ó Teimhneáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Cáit Ni Bhroin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

3C Feadóg Mhór / Flute (15-18)

1st Emma Ní Mhuineacháin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Liam Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Saoirse Ní Annluain, Mala, Corcaigh

 

3D Feadóg Mhór / Flute (O18)

1st Mairéad Ni Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Jessica Cawley, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

4A Feadóg / Whistle (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Orlaith Ní Dheiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Cáitlin Ní Cruadhlaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

4B Feadóg / Whistle (12-15)

1st Art Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

4C Feadóg / Whistle (15-18)

1st Gormfhlath Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

2nd Finn Mac Fhlannchadh, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

rec Sorcha Ni Laocha, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

4D Feadóg / Whistle (O18)

1st Mairéad Ni Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Allison O'Regan, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

 

5A Cairdín Pianó / Piano Accordion (Faoi 12)

1st Ciaran Mac an Bhaird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Eoin Maguire, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Caoimhin Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

5B Cairdín Pianó / Piano Accordion (12-15)

1st Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Gobnait Ní Cheilleacheir, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

5C Cairdín Pianó / Piano Accordion (15-18)

1st Tomás Ó Pámier, CCÉ, Cloch na Coillte, Corcaigh

2nd Aindreas Ó Coileáin, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

5D Cairdín Pianó / Piano Accordion (O18)

1st Denise Ní Pámier, CCÉ, Cloch na Coillte, Corcaigh

2nd Aíne Ní Chaoimh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

6A Consairtín / Concertina (Faoi 12)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Muireann ni Chonchubhair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Thiha Ní Chéarnaigh Ní Shuilleabháin, CCÉ, Cluain Chreadaill, Luimneach

 

6B Consairtín / Concertina (12-15)

1st Grainne Ahern, CCÉ, Eochaill, Corcaigh

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

6C Consairtín / Concertina (15-18)

1st Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Siobháin Ní Fhlaithearta, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Síle Ní Chaomhánaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

6D Consairtín / Concertina (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

7A Píb Uilleann / Uilleann Pipes (Faoi 12)

1st Muireann ni Chonchubhair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Cáitlin Ní Cruadhlaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

7B Píb Uilleann / Uilleann Pipes (12-15)

1st Fearghus Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Áine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Aodh Mac Thomais, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

7C Píb Uilleann / Uilleann Pipes (15-18)

1st Oisín Ó Síocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

7D Píb Uilleann / Uilleann Pipes (O18)

1st Nicola Stathers, The Lough, Corcaigh

 

8A Cruit / Irish Harp (Faoi 12)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Kellianne French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Ciaran Mac an Bhaird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

8B Cruit / Irish Harp (12-15)

1st Aoife Ahern, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Abaigeal Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Alana Ní Riordáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

8C Cruit / Irish Harp (15-18)

1st Aoife Ni Bhuachalla, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Síomha Ní Mhearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Triona Ní Niatháin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

8D Cruit / Irish Harp (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9A Orgán Béil / Mouth Organ (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9B Orgán Béil / Mouth Organ (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9C Orgán Béil / Mouth Organ (15-18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

9D Orgán Béil / Mouth Organ (O18)

1st John Lyons, CCÉ, Achad Fhíonach, Corcaigh

 

10A Bainseó / Banjo (Faoi 12)

1st Tadhg O'Riordan, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Criostóir O Broin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Rían Mac Cárthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

10B Bainseó / Banjo (12-15)

1st Diarmuid Mac An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Fionn O hAnluain, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Eoin Ó Tornóir, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

10C Bainseó / Banjo (15-18)

1st Saoirse Ní Chonghaile, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Darragh Ó Sé, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Tomás Ó Pámier, CCÉ, Cloch na Coillte, Corcaigh

 

10D Bainseó / Banjo (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

11A Maindilín / Mandolin (Faoi 12)

1st Caoimhe Breathnach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Julianne Buckley, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

3rd Maeve Ní Thuathaigh, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

 

11B Maindilín / Mandolin (12-15)

1st Diarmuid Mac An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Marc Ó Sé, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Tomás O'Cadhlaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

11C Maindilín / Mandolin (15-18)

1st Saoirse Ní Chonghaile, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Tomás Ó Pámier, CCÉ, Cloch na Coillte, Corcaigh

rec Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

11D Maindilín / Mandolin (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

12A Pianó / Piano (Faoi 12)

1st Eibhlín Ní Chróinín, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Aoife Ní Chathasaigh, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

rec Caoimhin Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

12B Pianó / Piano (12-15)

1st Séamus O' Buachalla, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

2nd Tomás O Crónín, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

12C Pianó / Piano (15-18)

1st Aindreas Ó Coileáin, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Diarmuid O Croínín, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Gemma Ní Riagáin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

12D Pianó / Piano (O18)

1st Hannah Ní Choileán, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Aíne Ní Chaoimh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

13A Mileoidean / Melodeon (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

 

13B Mileoidean / Melodeon (12-15)

1st Art Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Cathal Ó Murchu, CCÉ, Cúl Rua, Corcaigh

3rd Zoe Whelan, CCÉ, Eochaill, Corcaigh

 

13C Mileoidean / Melodeon (15-18)

1st Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge

2nd Cian O Dalaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Finn Mac Fhlannchadh, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

 

13D Mileoidean / Melodeon (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

14A Rogha Gléas / Miscellaneous (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

14B Rogha Gléas / Miscellaneous (12-15)

1st Diarmuid Mac An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Aishling Breathnach, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

rec Fionn O hAnluain, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

14C Rogha Gléas / Miscellaneous (15-18)

1st Leah Ni Mhurchu, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Siadbh Redmond, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

14D Rogha Gléas / Miscellaneous (O18)

1st Shane Scanlon, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

15A Tionlacan / Accompaniment (Faoi 12)

1st Lucy Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Criostóir O Broin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Ella Ní Bhocháin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

15B Tionlacan / Accompaniment (12-15)

1st Marc Ó Sé, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Seán Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Fionn O hAnluain, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

15C Tionlacan / Accompaniment (15-18)

1st Chantelle French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Darragh O Tuama, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Eibhlín Ní Mhainnín, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

 

15D Tionlacan / Accompaniment (O18)

1st Conchur Ó Linneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

2nd Hannah Ní Choileán, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

16A Bodhrán (Faoi 12)

1st Aoibheann Ní Drisceoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Rían Mac Cárthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Caoimhín Ó Duffaigh Kevin Duffy, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

16B Bodhrán (12-15)

1st Eoghan Mac Amhlaidh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Daniel Coughlan, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

16C Bodhrán (15-18)

1st Adam Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Conchubhar MacCartaigh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Siadbh Redmond, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

16D Bodhrán (O18)

1st Anthony Cahill, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

2nd Séamus Ó Linneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

17A Drumaí Céilí / Céilí Drums (Faoi 12)

1st Criostóir O Broin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Aoibheann Ní Drisceoll, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Rían Mac Cárthaigh, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

17B Drumaí Céilí / Céilí Drums (12-15)

1st Eoghan Mac Amhlaidh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Colm Ó Teimhneáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

3rd Seán Ó Deiseach, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

17C Drumaí Céilí / Céilí Drums (15-18)

1st Aindreas Ó Coileáin, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

17D Drumaí Céilí / Céilí Drums (O18)

1st Ciarán French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

18A Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Eabha Ní Dhraighneain, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

rec Erin Ní Chiaragáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

18B Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Lily Nic Giolla Eoin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

18C Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (15-18)

1st Leah Ni Mhurchu, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Alannah Nic Dhomhnaill, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Áine Ní Bhuachalla, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

18D Foinn Mhalla, Fidil / Fiddle Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

19A Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (Faoi 12)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

19B Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (12-15)

1st Aodh Mac Thomais, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Áine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

19C Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (15-18)

1st Oisín Ó Síocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

19D Foinn Mhalla, Píb Uilleann / Uilleann Pipes Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

20A Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (Faoi 12)

1st Éilis Nield, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Maggie Ní Bhuachalla, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

3rd Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

20B Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (12-15)

1st Áine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Katelyn French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Orlagh Ní Mathuna, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

20C Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (15-18)

1st Eibhlín Ní Mhainín, CCÉ, Dúglaise, Corcaigh

2nd Molly McQueen, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Katie Harte, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

20D Foinn Mhalla, Feadóg Mhór / Flute Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

21A Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (Faoi 12)

1st Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Aisling Ní Cheilleachair, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Alannah Níc Amhlaidh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

21B Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (12-15)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

2nd Cillian Ó Cathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

21C Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (15-18)

1st Gormfhlath Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

2nd Caitríona Ní Chuirtín, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

rec Katie Harte, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

21D Foinn Mhalla, Feadóg / Whistle Slow Airs (O18)

1st Mairéad Ni Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

2nd Micheál O Gliosáin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

rec Allison O'Regan, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

 

22A Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (Faoi 12)

1st Ciaran Mac an Bhaird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Kellianne French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Sarah Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

22B Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (12-15)

1st Alana Ní Riordáin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Abaigeal Walsh, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

22C Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (15-18)

1st Triona Ní Niatháin, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Síomha Ní Mhearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

22D Foinn Mhalla, Cruit / Harp Slow Airs (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

23A Ceol Beirte / Duets (Faoi 12)

1st Ellie Buckley, Eabha Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Emma Ní Cheallaigh, Sarah Ní Cheallaigh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Colm O Riordáin, Eoghan O Muineacháin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

23B Ceol Beirte / Duets (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Fearghus Walsh, Sean Ahern, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Lucy Teape, Aine Teape, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

23C Ceol Beirte / Duets (15-18)

1st Éimhear Ní Fhlannabhra, Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin

2nd Kate Ní Shé, Maedbh Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Art Ó Mearáin, Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

23D Ceol Beirte / Duets (O18)

1st Maighréad Ní Luasa, Caitríona Ní Luasa, Cúil Aodha, Maighchromtha, Co Corcaigh

2nd Marie Ní Ghormáin, Kate Ní Ghormáin, CCÉ, Cill Mhín, Corcaigh

rec Shane Scanlon, Thomas Palmer, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh Baile an Chollaigh, & Cloch na Coillte

 

24A Ceol Trír / Trios (Faoi 12)

1st Ellie Buckley, Eabha Ní Mhurchú, Meadhbh Ní Chathasaigh, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Aisling Ní Cheilleachair, Sarah Ní Mhurchú, Julianne Buckley, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

rec Emma Ní Cheallaigh, Sarah Ní Cheallaigh, Vy Ha Ní Laoire, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

24B Ceol Trír / Trios (12-15)

1st Cillian Ó Cathasaigh, Emily Coffey, Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Diarmuid Mac an Bhaird, Feargus Walsh, Sean Ahern, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Adele Ní Mhurchú, Tj Buckley, Orlaith Ní Mhurchú, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

24C Ceol Trír / Trios (15-18)

1st Mary Coffey, Maedbh Ní Shé, Kate Ní Shé, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Seán Mac Curtáin, Emma Ni Mhúineachin, Siobháin Ni Fhlaitheartha, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Síomha Ní Mhearáin, Art Ó Mearáin, Naoise Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

24D Ceol Trír / Trios (O18)

1st Jessie Cawley, Nicola Stratlers, Patrick Egan, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh & Lough Road Corcaigh & Blarney Corcaigh

 

25A Bannaí Céilí / Céili Band (Faoi 12)

1st CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Crossfields Ceili band, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

3rd Ceoltoirí Siamsa, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

25B Bannaí Céilí / Céili Band (12-15)

1st Ceoltoirí na hAbhann, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Crossfields Ceili band, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Abhann Beag Ceili Band, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

25C Bannaí Céilí / Céili Band (15-18)

1st Sciobairín, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Crossfields Ceili Band, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

25D Bannaí Céilí / Céili Band (O18)

1st Cnoc an Fhiolair, Western Road, Corcaigh

 

26A Grúpaí Ceoil (Faoi 12)

1st Ceoltóirí Mhúscraí, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Ceoltóirí Cr. Chronáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

3rd Sciobairín, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

26B Grúpaí Ceoil (12-15)

1st Ceoltoiri Mhuscrai, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Ceoltoirí Cois Trá, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

26C Grúpaí Ceoil (15-18)

1st CCÉ Baile Núis, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Sciobairín, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Ceoltóirí Cr. Chronáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

26D Grúpaí Ceoil (O18)

1st Ceoltóirí Cois Laoi, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Ceoltóirí Cois Laoi, Western Road, Corcaigh

rec Ceoltoirí Dún Cearmna, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

 

31A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (Faoi 12)

1st Orlaith Ní Loingsigh, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Hannah Ní Mhocháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Eibhlín Ní Chroinín, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

31B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (12-15)

1st Ellen De Búrca, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Éimhear Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

rec Éabha Nic Dhomhnaill, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

 

31C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (15-18)

1st Maebh Ní Dhuinnín, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Davina Ní Chonghaile, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

rec Gormfhlath Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

 

31D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Mná) / Irish Singing (Ladies) (O18)

1st Síle Ní Shuibhne, Baile Mhic Íre, Co Corcaigh

2nd Danielle Ní Chéilleachair, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Mairéad Ni Chiaraigh, CCÉ, Beanntraí, Corcaigh

 

32A Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (Faoi 12)

1st Amhlaoibh Ó Síocháin Ó Beoláin, Mainistir Fhear Maí, Corcaigh

2nd Seán Ó Suilleabháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Conor Ó Suilleabháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

32B Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

32C Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (15-18)

1st Trevor Ó hÉalaithe, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

32D Amhránaíocht ar an Sean Nós (Fir) / Irish Singing (Men) (O18)

1st Liam Ó Cinnéide, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

 

33A English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (Faoi 12)

1st Eabha Ni Chearúil, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Eibhlín Ní Chroinín, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Aoife Ni Riordáin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

33B English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (12-15)

1st Jayne Ní hIongardáil, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Cait Ní Shuileabháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

3rd Áine ní Mhuíneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

33C English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (15-18)

1st Edel Ní Chaoimh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Leah Ni Mhurchu, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

rec Mairéad Ní Mhuíneacháin, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

33D English Singing (Ladies) / Amhráin Bhéarla (Mná) (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

34A English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (Faoi 12)

1st Caoimhin Mac Amhlaoibh, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

2nd Muiris Buttimeir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

3rd Mattie Ó Loingsigh, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

34B English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (12-15)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

34C English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (15-18)

1st Jack Ó hÉalaithe, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Roibeard O Duinn, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

3rd Caoimhin O Conchubhair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

34D English Singing (Men) / Amhráin Bhéarla (Fir) (O18)

1st Micheál de Faoite, CCÉ, Dúglas, Corcaigh

2nd Liam Ó Cinnéide, CCÉ, Dúglas, Corcaigh

 

35A Feadaíl / Whistling (Faoi 12)

1st Kellianne French, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Maisie O'Callaghan, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

rec Ciara Ní hAilin, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

35B Feadaíl / Whistling (12-15)

1st Amy Harte, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Nell Ní Carthaigh, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

35C Feadaíl / Whistling (15-18)

1st Siadbh Redmond, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

35D Feadaíl / Whistling (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

36A Portaireacht / Lilting (Faoi 12)

1st Niamh O'Driscoll, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

36B Portaireacht / Lilting (12-15)

1st Anna Collins, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Amy Harte, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

36C Portaireacht / Lilting (15-18)

1st Sióbhán Ní Dhonnabháin, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

2nd Siobhán Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

36D Portaireacht / Lilting (O18)

1st __________________________________________

2nd __________________________________________

3rd __________________________________________

 

37E Amhráin Nuacheaptha, Gaeilge / Newly Composed Songs in Irish (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

2nd Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

38E Newly Composed Songs in English / Amhráin Nuacheaptha, Béarla (Aon Aois/Any Age)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

39E Píosaí Ceoil Nuacheaptha / Newly Composed Tunes (Aon Aois/Any Age)

1st Art Ó Mearáin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Rachel Lynch, CCÉ, Ballyduff/Ballinvella/Ballysaggart, Port Láirge

rec Sophia Ni Bhraoin, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

 

49G Comhrá Gaeilge (Faoi 9)

Q Alannah Nic Fhlannchadha Nic Fhinn, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

Q Seán Ó Suilleabháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

49H Comhrá Gaeilge (9-11)

Q Cormac Ó Murchu, CCÉ, Cúl Rua, Corcaigh

Q Róisín Ní Nuanáin, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

Q Conor Ó Suilleabháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

49I Comhrá Gaeilge (11-13)

Q Caitríona de Cógáin, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

Q Sinéad Ní Rinn, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

Q Abbie Ní Loingsigh, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Keelin Ní Laoire, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Iseult Ní Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

49J Comhrá Gaeilge (13-15)

Q Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Méabh Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Katie Magnier, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

Q Áine Hanifin, CCÉ, Cúl Rua, Corcaigh

Q Cathal Ó Murchu, CCÉ, Cúl Rua, Corcaigh

 

49K Comhrá Gaeilge (15-18)

Q Caitríona Ní Chonaill, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

Q Oisín Ó Síocháin, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

Q Siobhán Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

Q Caoimhe Ní Fhlannabhra, CCÉ, Teampall an Ghleanntáin, Luimneach

Q Daithi Ó Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

 

50A Storytelling (Faoi 12)

1st Denise Ní Liathain, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

2nd Muirís Ó Buitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

rec Katie Kingston, CCÉ, Sciobairín, Corcaigh

 

50B Storytelling (12-15)

1st Sionnan Ní Bhuitiméir, CCÉ, Dúnmaonmhuí, Corcaigh

2nd Emma Ní Glaisne, CCÉ, Baile Núis, Corcaigh

rec Enda Gallagher, CCÉ, Beal Átha an Spidéal

 

50C Storytelling (15-18)

1st Diarmuid Ó Cróinín, CCÉ, Cr. Chronáin

2nd Roibeard O Duinn, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

3rd Siobhán Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

50D Storytelling (O18)

1st Brendan O'Sullivan, CCÉ, Niall Ó Cathasaigh, Baile an Chollaigh, Corcaigh

2nd Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

rec Dónal Ó Corcora, CCÉ, Cill Bheoláin, Corcaigh

 

51A Scéalaíocht (Faoi 12)

1st Sinéad Ní Rinn, CCÉ, Cr na Dúglaise, Corcaigh

 

51B Scéalaíocht (12-15)

1st Aodhagán Ó Riordáin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

51C Scéalaíocht (15-18)

1st Siobhán Ní Chróinín, CCÉ, Sráid an Mhuilinn, Corcaigh

 

51D Scéalaíocht (O18)

1st Seán Ó Muimhneacháin, CCÉ, Lachtaín Naofa, Corcaigh

 

4G Feadóg / Whistle (Faoi 9)

1st Cáitlin Ní Cruadhlaoich, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

2nd Róisín Nic An Bháird, CCÉ, Beal Átha an Spidéal, Corcaigh

3rd Oisín O Conchubhair, CCÉ, Cr. Chronáin, Corcaigh

Fleadh Cheoil Chorcaí 2018

Results